ua

В ООН закликали забезпечити захист дітей, які залишають Україну без супроводу дорослих

За кілька днів Україну покинули понад мільйон людей, у тому числі сотні тисяч дітей. Частина неповнолітніх перетинають кордони без супроводу дорослих або виявляються розлученими із сім’єю по дорозі.

У цьому випадку діти можуть стати жертвами насильства та експлуатації. Про це йдеться у спільній заяві голови ЮНІСЕФ та Верховного комісара ООН у справах біженців.

Діти без супроводу дорослих

Глава ЮНІСЕФ Кетрін Рассел та Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Ґранді закликають усі сусідні з Україною країни та всі держави, порушені цим конфліктом, впускати таких неповнолітніх на свою територію та реєструвати їх належним чином.  

В ООН пропонують надавати юним біженцям, які прибувають без супроводу дорослих, безпечний притулок, а також включати їх у свої національні системи захисту дітей. Нинішня криза, як зазначають керівники ЮНІСЕФ та УВКБ, говорить про необхідність терміново захистити таких неповнолітніх від усіх форм насильства, а також допомогти їм з’єднатися з рідними.

В ООН рекомендують тимчасово розміщувати дітей, які прибувають без супроводу дорослих, у сім’ях або відповідних установах, які дбають про дітей під патронажем державних служб.

Вихованці дитячих будинків та інтернатів

У заяві також зазначається, що у дитячих будинках та інтернатах України проживають майже сто тисяч дітей. У багатьох є опікуни і близькі родичі.

Установи ООН отримують повідомлення про намір евакуювати цих дітей у сусідні країни та за їх межами. Визнаючи, що це може бути необхідним для забезпечення безпеки вихованців дитячих будинків та інтернатів, глави ЮНІСЕФ та УВКБ закликають до початку евакуації отримувати на неї згоду батьків та опікунів.  

В ООН також нагадують, що евакуація має проводитися строго відповідно до інструкцій влади, які мають бути попереджені про такий крок. Влада країни прибуття має бути негайно повідомлена про прибуття дітей. Зі свого боку, УВКБ та ЮНІСЕФ об’єднують зусилля, щоб захистити дітей в умовах цієї кризи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.